W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Odznaczenia i awanse dla podkarpackich strażaków

23.11.2021

Zdjęcie zrobione w pomieszczeniu. Na zdjęciu widać poczet sztandarowy składający się z trzech strażaków, ubranych w mundury wyjściowe. Strażak ustawiony w środku przepasany jest biało-czerwona szarfą i trzyma pochylony sztandar. Obok niego funkcjonariusze salutują. Za strażakami widać samochód pożarniczy.

We wtorek 23 listopada, odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w którym uczestniczyli funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Państwowej Straży Pożarnej woj. podkarpackiego.

Była to okazja, aby podziękować strażakom za codzienną ofiarną służbę, co w inauguracyjnym przemówieniu podkreślił podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec:

Dziękuję Wam za codzienną walkę z ogniem i za całe, jakże ogromne spektrum innych działań, mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia i środowiska.
Cieszymy się, że sympatia i zaufanie społeczne do strażaków utrzymuje się na wysokim poziomie. Jest to dowód zauważania naszego codziennego wysiłku oraz trudu tej służby.

W trakcie apelu 180 funkcjonariuszy PSP otrzymało odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili poseł na Sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, kapelan krajowy strażaków ks. st. bryg. dr Jan Krynicki.

Opracowanie oraz zdjęcia: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}