W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Otwarcie Centrum Bezpieczeństwa Kultury i Integracji Społecznej w Czudcu

11.09.2021

Zdjęcie zrobione przed remizą strażacką. Na pierwszym planie widać dwóch oficerów Państwowej Straży Pożarnej obydwaj salutują w stronę strona sztandaru, który jest widoczny po prawej stronie zdjęcia. Jeden z oficerów jest w stopniu generała. Za nimi widać ustawionych w dwuszeregu strażaków ochotników, za którymi stoją dwa samochody pożarnicze.

W sobotę, 11 września zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Adam Konieczny oraz podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec uczestniczyli w uroczystym otwarciu i przekazaniu budynku Centrum Bezpieczeństwa, Kultury i Integracji Społecznej w Czudcu.

Meldunek o rozpoczęciu apelu przyjął zastępca komendanta głównego PSP, po czym dokonał przeglądu pododdziałów. Następnie, przy dźwiękach hymnu narodowego została podniesiona na maszt flaga państwa.

W nowo otwartym obiekcie znalazły się m.in. garaże miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej wraz ze świetlicą i zapleczem, sala konferencyjno-widowiskowa na około 120 miejsc, zaplecze magazynowe i pomieszczenia dla Ośrodka Kultury oraz sale warsztatowe i szkoleniowe.

Podczas apelu wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom.

W uroczystości uczestniczyli poseł na Sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków Zbigniew Chmielowiec, kapelan krajowy strażaków ks. st. bryg. dr Jan Krynicki, komendant powiatowy PSP w Strzyżowie st. bryg. Rafał Rutyna, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Strzyżowie dh Łukasz Gątarski, starosta strzyżowski Bogdan Żybura oraz  przedstawiciele władz samorządowych i kierownicy współpracujących ze strażakami instytucji.

Piękną oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaci.

Opracowanie oraz zdjęcia: st. kpt. Damian Łojek, KP PSP w Strzyżowie

Zdjęcia (7)