W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Otwarcie zmodernizowanej strażnicy w Jadachach

08.10.2021

Przed tablicą pamiątkową zamocowaną w ścianie budynku stoi pięciu mężczyzn. Jeden z nich trzyma za biało-czerwona wstęgę zamocowaną do tablicy

8 października w Jadachach uroczyście otwarto zmodernizowany budynek strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej. W uroczystości uczestniczył podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec.

W czasie uroczystości odsłonięto również tablicę pamiątkowa upamiętniającą to ważne dla miejscowej jednostki wydarzenie.  

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których byli poseł na Sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków Zbigniew Chmielowiec, wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, dyrektor wykonawczy Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie dh Edward Szlichta, starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, komendant miejski PSP w Tarnobrzegu bryg. Marian Róg wraz z zastępcą st. kpt. Danielem Myszką oraz  przewodniczący Rady Miasta i Gminy Nowa Dęba Damian Diektiarenko.  

Obiekt został powiększony m.in. o dwa boksy garażowe oraz nowoczesne zaplecze techniczno-socjalne. Budynek zyskał na funkcjonalności i obecnie spełnia wymagania lokalowe stawiane przed miejscową jednostką. Ze względu na przynależność do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostka OSP Jadachy rokrocznie uczestniczy w kilkudziesięciu akcjach ratowniczych i jest ważnym podmiotem w zapewnieniu zabezpieczenia operacyjnego miasta i powiatu tarnobrzeskiego.

Opracowanie: bryg. Jacek Widuch, KM PSP w Tarnobrzegu
Zdjęcia: Dominik Siatrak, Sebastian Polak

{"register":{"columns":[]}}