W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażackie podsumowanie Świąt Bożego Narodzenia

27.12.2021

Kolaż pięciu zdjęć przedstawiający strażaków Państwowej Straży Pożarnej podczas różnych działań ratowniczo-gaśniczych. Od lewej strony strażak gasi pożar, strażak przy pomocy piły spalinowej przecina drzewo, dwóch strażaków klęczących na jezdni udziela pomocy osobie poszkodowanej, która leży na desce ortopedycznej, strażak Państwowej Straży Pożarnej pomaga zakładać strój ochrony przeciwchemicznej drugiemu funkcjonariuszowi, funkcjonariusz ubrany w strój płetwonurka zanurzony jest w wodzie.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to był dla podkarpackich strażaków intensywny czas pracy.
Do pomocy wzywani byliśmy 121 razy. W 47 przypadkach gasiliśmy pożary, a pozostałe interwencje to miejscowe zagrożenia, czyli działania nie związane z ogniem - głównie wypadki oraz kolizje samochodowe. W zdarzeniach, do których byliśmy wzywani zginęła 1 osoba, a 19 zostało rannych.

W drugi dzień świąt, po godzinie 3 nad ranem zostaliśmy poinformowani o pożarze domku letniskowego w Baligrodzie w powiecie leskim. W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy, cały drewniany budynek objęty był ogniem. W chwili pojawienia się ognia w budynku przebywały 3 osoby. Dwóm z nich udało się uciec z płonącego budynku, niestety w środku została około 60-letnia kobieta, której nie udało się uratować życia. Przyczyna pojawienia się ognia nie jest znana.

Telefony na numery alarmowe to nie tylko zgłoszenia pożarów i wypadków, to także alarmy fałszywe których w tym okresie odnotowaliśmy 9.

Opracowanie: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie

{"register":{"columns":[]}}