W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SzczepimySię: Strażacy z Podkarpacia zapewniają mieszkańcom transport do punktów szczepień

02.06.2021

Na zdjęciu widoczny mężczyzna w podeszłym wieku na wózku, którego strażacy przemieszczają do strażackiego czerownego busa. Strażaków jest trzech, ubranych w umundurowaniu koszarowe, mają na sobie maseczki i rękawiczki. Bus stoi zaparkowany tyłem, tyłem i z profilu zwróceni są również strażacy i mężczyzna.

Każdego dnia podkarpaccy strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Nasza pomoc prowadzona jest w ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19. Akcja jest  prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Gminy wskazywały potrzeby i przekazywały je komendantom miejskim i powiatowym PSP.

Już od poczatku stycznia br. pierwsze osoby mogą skorzystać z możliwości transportu realizowanego przez straż pożarną. Podkarpaccy strażacy pomogli dotrzeć do punktów szczepień ponad 1630 osobom.

W ramach prowadzonych działań strażacy będą dystrybuować materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.
Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Kto może skorzystać ze specjalnego transportu:

  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich,
  • osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Szczegóły dotyczące organizacji transportu do punktów szczepień >>

Opracowanie: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie
Zdjęcia: archiwum OSP i PSP woj. podkarpackiego

Zdjęcia (24)