W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SzczepimySię z OSP na Podkarpaciu

14.09.2021

Na zdjęciu po prawej stronie zbliżenie munduru ochotniczej straży pożarnej. Na zbliżeniu widać części ramienia oraz pagon. Na pagonie umieszczony jest ognik, na rękawie napis Ochotnicza Straż Pożarna. Po lewej stronie zdjęcia napis szczepimy się z OSP na Podkarpaciu.

Na terenie województwa podkarpackiego do udziału w programie #SzczepimySię z OSP zadeklarowało się 316 jednostek ochotniczych straży pożarnych. 289 jednostek OSP podpisało już umowy z punktami szczepień.

Program #SzczepimySię z OSP jest nadal otwarty, kolejne jednostki ochotniczych straży pożarnych z naszego regionu podpisują umowy z punktami szczepień przeciwko COVID-19.

W ramach akcji strażacy pomagają w zakresie:

  • organizowania i przeprowadzania transportu personelu medycznego, wykonującego szczepienie, do/z miejsca zamieszkania pacjenta,
  • organizowania i przeprowadzania transportu pacjenta do/z punktu szczepień lub innego miejsca wykonywania szczepienia,
  • organizowania i prowadzenia tymczasowego punktu szczepień.

Szczegółowe informacje na temat programu oraz ranking jednostek OSP można znaleźć na stronie internetowej gov.pl/szczepimysie/osp.

Wszystkie jednostki OSP serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w programie!

Opracowanie: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie