W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Województwo podkarpackie przygotowane na okres zimowy

16.11.2021

Zdjęcie osób siedzących przy stole konferencyjnym. Przy stole siedzi pięć osób. Jedna z nich w mundurze policyjnym, a druga w mundurze strażaka PSP w stopniu generała. Za uczestnikami spotkania widać banner z napisem wojewoda podkarpacki.

O przygotowaniach województwa podkarpackiego do okresu zimowego rozmawiano podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Na posiedzeniu WZZK, które odbyło się 16 listopada omówione zostały działania organizacyjno-logistyczne, prewencyjne oraz zagrożenia związane ze zbliżającą się zimą. Wojewoda zapewniła, że służby i jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców są w pełnej gotowości i są dobrze przygotowane do sezonu zimowego 2021/2022.

W posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego uczestniczył podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, który przekazał informację oraz dane na temat przygotowania jednostek PSP na obszarze województwa z uwzględnieniem zabezpieczenia operacyjnego i istniejących zagrożeń związanych z trudnymi warunkami atmosferycznymi.
Przypomniał także, iż sezon grzewczy to okres wzmożonych interwencji strażaków w domach i mieszkaniach – strażacy dużo częściej wzywani są do zatruć tlenkiem węgla i do pożarów w domach i mieszkaniach.

Po spotkaniu zespołu odbył się briefing prasowy.

Opracowanie: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie
Zdjęcia: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}