W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Jan Paweł II - Papież Dialogu” - wystawa w Berlinie

28.12.2020

Przedstawiamy nagranie z otwarcia wystawy „Jan Paweł II - Papież Dialogu”, w której uczestniczyli Ambasador Andrzej Przyłębski, J.E. Nuncjusz Apostolski Nikola Eterović oraz proboszcz Polskiej Misji Katolickiej o. Marek Kędzierski. Wykład okolicznościowy wygłosił teolog dr Jörg Lüer, a oprawę muzyczną zapewnili Dominika Kościelniak oraz Szymon Jakubowski.

Otwarcie wystawy poświęconej pamięci papieża Jana Pawła II w Berlinie pt. Jan Paweł II - Papież Dialogu w Berlinie 09.12.2020

Wystawa składająca się z kilkunastu plansz przedstawia pontyfikat Papieża przez pryzmat jego dialogu z różnymi grupami ludzi. Pokazuje jego relacje z chorymi, biednymi, młodymi, starszymi, myślicielami, politykami, artystami, a także dyplomatami i różnymi grupami etnicznymi, na różnych kontynentach, w różnych sytuacjach. Atutem wystawy są inspirujące fragmenty z nauczania Jana Pawła II na temat dialogu.

„To jest bardzo ważna wystawa, kiedy chrześcijaństwo jest generalnie na całym świecie atakowane, także w świecie zachodnim. W mojej przemowie wspominałem co się dzieje w Hiszpanii, co się dzieje we Francji, co się ostatnio dzieje również w Polsce. Przypomnienie postaci, dorobku i przemyśleń Jana Pawła II jest ważne także w Berlinie”, stwierdził Ambasador Andrzej Przyłębski.

Wystawę nieprzypadkowo otwarto jeszcze w 2020 roku, gdyż rok ten został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Świętego Jana Pawła II – „naszego wielkiego rodaka zasłużonego w walce o wyzwolenie Polski spod jarzma komunizmu" – głosi uchwała Sejmu RP.

Ekspozycja została przygotowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie i można ją zobaczyć codziennie na ogrodzeniu Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Berlinie (Lilienthalstr. 5, 10965 Berlin).

Wideo