W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Msza w intencji Ojczyzny z okazji Narodowego Święta Niepodległości

12.11.2020

Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Berlinie w Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela została odprawiona uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Ambasadora RP w Niemczech prof. Andrzeja Przyłębskiego oraz jego małżonki Julii Przyłębskiej, prezes Trybunału Konstytucyjnego RP.

Msza w intencji Ojczyzny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Berlin 11.11.2020

W mszy św. w dniu Święta Niepodległości ze względu na reżim sanitarny mogło uczestniczyć zaledwie kilkadziesiąt osób. Mszy przewodniczył i homilię nawiązującą do patriotycznej rocznicy wygłosił ks. Grzegorz Jeżewski, wikariusz Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie. Na zakończenie wybrzmiały: „Boże, coś Polskę” oraz „Mazurek Dąbrowskiego”. Intencja mszy św. została zamówiona przez Ambasadora RP i Konsula RP w Berlinie.

Przed nabożeństwem Ambasador Andrzej Przyłębski wraz z małżonką Julią Przyłębską i Konsulem RP Piotrem Golemą złożył wiązankę kwiatów oraz zapalił znicz pod pomnikiem św. Jana Pawła II, znajdującym się na placu przed Bazyliką. W ten sposób zaznaczył 100. rocznicę urodzin Papieża-Polaka przypadającą w tym roku.

Zdjęcia (8)