W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podpisanie umowy na budowę nowej siedziby Ambasady RP w Berlinie

24.10.2020

Generalnym Wykonawcą robót budowlanych projektu „Budowa nowej siedziby Ambasady RP w Republice Federalnej Niemiec” wyłonionym w trybie przetargu ograniczonego zostało przedsiębiorstwo STRABAG Sp. z o.o. – jeden z liderów rynku budowlanego w Polsce. Umowę na budowę nowej siedziby Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w stolicy Niemiec zawarto 22 października 2020 roku. Podpisali ją Ambasador RP w Niemczech Andrzej Przyłębski oraz Przemysław Kuliś – Dyrektor Finansowy Dyrekcji Budownictwa Ogólnego Strabag Sp. z o.o. i Wojciech Trojanowski – Członek Zarządu Strabag Sp. z o.o.

Podpisanie umowy na budowę nowej siedziby Ambasady RP w Berlinie przez Ambasadora Andrzeja Przyłębskiego. 22.10.2020

Przedmiotem umowy jest realizacja inwestycji polegająca na budowie „pod klucz” nowej Ambasady RP w Berlinie przy reprezentacyjnej alei Unter den Linden 70-72, w odległości zaledwie 300 m od Bramy Brandenburskiej.

Zgodnie z projektem biura JEMS Architekci sp. z o.o. wybudowany zostanie pięciokondygnacyjny budynek wraz z garażem podziemnym. Stanie on w miejscu, w którym do końca lat 90 mieściła się placówka dyplomatyczna Polski. Gmach starej Ambasady, wzniesiony w czasach byłej NRD, miał być początkowo przebudowany, ale ze względów bezpieczeństwa zdecydowano o jego rozbiórce i zaplanowano wzniesienie nowego budynku.

Jak zapewnia firma STRABAG, nowy inteligentny budynek zostanie wybudowany zgodnie
z zasadami BIM (Building Information Modeling). W obiekcie znajdą się nie tylko biura, sale reprezentacyjne na spotkania i wydarzenia związane z promocją Polski czy pomieszczenia biurowe do obsługi interesantów Wydziału Konsularnego, ale również miejsce na berlińskie siedziby kilku innych ważnych polskich instytucji nauki i kultury. Na dachach ambasady, zlokalizowanych na różnych poziomach, powstaną zielone tarasy.

Prace budowlane rozpoczną się w już grudniu br., zakończenie budowy zaplanowano na 2023 rok.

Wizualizacja: Biuro JEMS Architekci sp. z o.o.

Wykonawca inwestycji: STRABAG Sp. z o.o.

Zamawiający: Skarb Państwa RP - Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec

Zdjęcia (7)