W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wystawa „Entdecke Polen!“ („Odkryj Polskę!)

02.07.2020

Nowa wystawa plenerowa w centrum Berlina, zachęcająca Niemców do odkrywania walorów turystycznych Polski.

5a

Ambasada RP w Berlinie we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną (POT) zaprezentowała na ogrodzeniu placówki przy głównej alei Berlina, Unter den Linden 70-72, plenerową wystawę „Entdecke Polen!“ („Odkryj Polskę!).

„Chcemy zachęcić Niemców i turystów zagranicznych, którzy milionami rocznie przechodzą do Bramy Brandenburskiej do odkrywania walorów turystycznych Polski. Do szukania Polski w Internecie i biurach turystycznych jako możliwości spędzenia urlopu w naszym kraju. […] Chcemy pokazać jaka piękna jest Polska, jakie różnorodne są miasta i polskie pejzaże”, podkreślił Ambasador RP w Berlinie, prof. Andrzej Przyłębski, w czasie otwarcia wystawy w rozmowie z Polskim Radiem.

Ambasador dodał, że w dobie pandemii koronawirusa Polska prezentuje się doskonale na tle innych krajów i może konkurować pod względem walorów urlopowych nawet z Chorwacją. Wystawa wpisuje się zatem idealnie w zmiany, jakie dokonały się w turystyce po trudnym czasie związanym z koronawirusem.

Dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie, Konrad Guldon, zaznaczył, że ważnym elementem przy tworzeniu tej wystawy było zwrócenie uwagi Niemcom na bliskość celów turystycznych, które są łatwe do osiągnięcia samochodem. „Ludzie szukają teraz aktywnej turystyki, turystyki związanej z przyrodą i bezpieczeństwem, dlatego postawialiśmy na otwarte przestrzenie”, dodał.

Polskę odwiedza rocznie 7 mln turystów z Niemiec, stanowi to aż 35% wszystkich turystów przyjeżdżających do naszego kraju, wyjaśnił dyr. Guldon w czasie otwarcia wystawy, dodając, że Polska z kolei znajduje się wśród 10 najczęściej wybieranych przez Niemców celów turystycznych na świecie.

Wystawę „Entdecke Polen!“ („Odkryj Polskę!) będzie można oglądać w Berlinie do końca lipca 2020 r.

Zdjęcia (12)