W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Życzenia Ambasadora Andrzeja Przyłębskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia

22.12.2020

Życzenia świąteczne Ambasadora RP w Republice Federalnej Niemiec prof. Andrzeja Przyłębskiego dla niemieckiej Polonii i Polaków mieszkających w Niemczech. Berlin 2020

Życzenia z okazji Bożego Narodzenia Ambasadora Andrzeja Przyłębskiego dla niemieckiej Polonii. Berlin 2020

 

Drodzy Rodacy, których los rzucił do RFN, droga memu sercu Polonio niemiecka!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, kończy się rok 2020-ty, rok niezwykłej próby, której z powodu pandemii zostaliśmy poddani, jako jednostki i jako społeczeństwa.

Z tej podwójnej okazji chciałbym złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia. Oby rok 2021 nie przypominał obecnego, który przyniósł nam tyle nieszczęść i wyrzeczeń. Obyśmy przezwyciężyli pandemię i pełni optymizmu wrócili do życia, która znamy i cenimy.

Nie zapominajmy jednak o TYM, który wyznaczył kierunek rozwoju naszej europejskiej cywilizacji i kultury. Nie zapominajmy o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, którego narodziny odmieniły losy świata. Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa i Panienki!

Andrzej Przyłębski
Ambasador RP w Republice Federalnej Niemiec

Wideo