W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Narodowe Święto Niepodległości - życzenia

11.11.2021

Zapraszamy do zapoznania się z życzeniami ministra Szymona Szynkowskiego vel Sęka skierowanymi do Polaków żyjących za granicą i Polonii z okazji Dnia Niepodległości.

Min_szynkowski_vel_sek

Szanowni Państwo, Drodzy Rodacy,

11 listopada to 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten dzień obchodzą Polacy na całym świecie. Niepodległość jest nadrzędną wartością, o którą walczyły całe pokolenia Polaków, a obecnie nam przypadło dbać o nią i stale ją umacniać, bo doskonale znamy jej cenę. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzę, by nasza codzienna praca, niezależnie od miejsca zamieszkania, przyczyniła się do wzmocnienia pozycji i chwały Rzeczypospolitej.

Korzystając z okazji, zachęcam Państwa do udziału w akcji „Niepodległa do Hymnu!”, czyli wspólnego zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego w dniu 11 listopada w samo południe, bez względu na długość i szerokość geograficzną, pod którą Państwo obecnie się znajdują. To przecież piękny gest, który może nas wszystkich połączyć.

Rok 2021 jest też wyjątkowy ze względu na XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, który przekształcił Warszawę w światową stolicę muzyki, gdy uczczono twórczość naszego genialnego rodaka. Również Chopinowi leżała na sercu sprawa odzyskania przez Polskę niepodległości, co znajdowało wyraz nie tylko w jego muzyce, ale również w działaniu. Gdy dawał koncerty w pierwszych salonach Europy, zawsze zwracał uwagę na konieczność przywrócenia niepodległości Polski, zbierał środki na pomoc weteranom powstania listopadowego. Zachęcam wszystkich Państwa do odsłuchania koncertu laureatów konkursu, którzy zaprezentowali fantastyczne umiejętności artystyczne i przenikliwą wrażliwość interpretacyjną muzyki Chopina.

Raz jeszcze składam Państwu najserdeczniejsze życzenia pogody ducha i sukcesów w dniu Święta Niepodległości.

Szymon Szynkowski vel Sęk

Wideo

{"register":{"columns":[]}}