W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Samoa

Stosunki dyplomatyczne między Polską a Niezależnym Państwem Samoa zostały nawiązane 8 marca 2012 r.

Współpraca polityczna

W sierpniu 2016 r. Ambasador Zbigniew Gniatkowski złożył pierwszą wizytę w Niezależnym Państwie Samoa, gdzie został przyjęty przez Tuilaepa Malielegaoi, Premiera i Ministra Spraw Zagranicznych. Ponadto Ambasador RP spotkał się z Kosi Latu, nowo wybranym Dyrektorem Generalnym Sekretariatu Regionalnego Programu Ochrony Środowiska na Pacyfiku (SPREP), obecnej siedziby Ośrodka Badań nad Zmianami Klimatu, zrzeszającego 26 państw regionu.

W dniu 18 lipca 2017 r. Ambasador Zbigniew Gniatkowski złożył listy uwierzytelniające na ręce Jego Wysokości Tui Atua Tupua Tamasese Efi'ego, głowy państwa Niezależnego Państwa Samoa.

Premier rządu Tuilaepa Malielegaoi przewodniczył delegacji samoańskiej podczas 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24), która odbyła się w Katowicach w grudniu 2018 r. 

Materiały

Polska & Wyspy Pacyfiku
Wyspy​_FINAL​_2020.pdf 4.95MB