W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pierwsze spotkanie z organizacjami polonijnymi

14.12.2020

W dniu 14 grudnia 2020 roku w Wellingtonie, Ambasador Grzegorz Kowal po raz pierwszy gościł przedstawicieli największych organizacji polonijnych z całej Nowej Zelandii.

lunch_polonia

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele i członkowie zarządów i / lub prezesi polskich stowarzyszeń z Wellingtonu, Christchurch, Auckland, POHOS z Dunedin, Stowarzyszenia Polskich Kombatantów, Polonus (Christchurch), POLANZ i polskiej szkoły w Auckland. Obecni byli także obecny Konsul Honorowy z Auckland Bogusław Nowak oraz były Konsul Honorowy i założyciel Fundacji Muzeum Dziedzictwa Polskiego John Roy-Wojciechowski.

Spotkanie było dobrą okazją do zapoznania się z nowym Ambasadorem RP i Konsulem RP. Konstruktywna dyskusja dotyczyła głównie dwustronnej współpracy polskich organizacji z Ambasadą RP oraz projektów na 2021 rok.