W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakończenie misji Ambasadora Zbigniewa Gniatkowskiego

01.10.2020

Z dniem 30 września 2020 r. misję w Nowej Zelandii zakończył Ambasador Zbigniew Gniatkowski.

Z Gubernator Generalną NZ

W dniu 9 września 2020 r. Ambasadora Zbigniewa Gniatkowskiego wraz z Małżonką Agnieszką Kacperską przyjęli Gubernator Generalna Nowej Zelandii Dame Patsy Reddy i Sir David Gascoigne.

W ramach spotkań pożegnalnych odbyły się też spotkania z przedstawicielami MSZ Nowej Zelandii, z udziałem m.in. Wiceministra Roba Taylora i Pip McLachlan, Dyrektor Departamentu Europy, a także z członkami korpusu dyplomatycznego oraz z przedstawicielami środowisk akademickich i instytucji, z którymi Ambasada RP utrzymuje stałą współpracę.

W ostatnim czasie Ambasador RP odwiedził także środowiska polonijne z Christchurch, Auckland i Dunedin. Ostatnie spotkanie w Domu Polskim w Wellingtonie odbyło się w niedzielę 27 września 2020 r.

‎Ambasador Zbigniew Gniatkowski rozpoczął misję w Nowej Zelandii w dniu 18 sierpnia 2014 r. Listy uwierzytelniające złożył 17 września 2014 r. Poza Nową Zelandią był akredytowany w czterech państwach wyspiarskich Pacyfiku - Republice Kiribati, Tuvalu, Niezależnym Państwie Samoa i w Królestwie Tonga.

Wideo

Zdjęcia (14)