Areszt dla mężczyzny znęcającego się ze szczególnym okrucieństwem nad partnerką.
16.10.2025
Prokuratura Rejonowa Radom – Zachód w Radomiu nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko Oskarowi O. lat 19, podejrzanemu o znęcanie się psychiczne i fizyczne ze szczególnym okrucieństwem w okresie od marca 2025 roku do dnia 25 września 2025 roku w Radomiu nad konkubiną, jak też o dorowadzenie jej przemocą do obcowania płciowego i spowodowanie obrażeń ciała w postaci urazów i otarć licznych okolic ciała na okres nie przekraczający dni 7, tj. o przestępstwo z art. 197 § 1 kk w zb. z art. 207 § 1 i 2 kk w zb. z art. 157 § 2 kk.
Jak ustalono podejrzany pozostawał w związku z pokrzywdzoną ( lat 19 ) od 1,5 roku. Od marca 2025 roku zaczął znęcać się nad nią w sposób szczególnie okrutny, stosując wyrafinowane metody jej udręczenia fizycznego i psychicznego. Od początku miesiąca września zachowania podejrzanego wobec konkubiny, będącej w ciąży, noszące znamiona znęcania się psychicznego i fizycznego nasiliły się i miały charakter ciągły, połączone z krótkotrwałym pozbawieniem jej wolności oraz doprowadzeniem w dniach 24 i 25 września 2025 roku przemocą do obcowania płciowego. W dniu 25 września 2025 roku pokrzywdzonej obecnej na ulicy pomocy udzieliły osoby trzecie, powiadamiając Policję.
Oskarż O. został zatrzymany i w prokuraturze przedstawiony został mu zarzut. Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień.
Sąd Rejonowy w Radomiu na wniosek prokuratora zastosował wobec Oskara O. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.
prok. Aneta Góźdź
Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu.