W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Rzecznik prasowy

p.o. Rzecznika prasowego
Prok. Aneta Góźdź

tel. (48) 36-80-743
kom. 608-751-970

e-mail: aneta.gozdz@prokuratura.gov.pl  /tylko do kontaktów z dziennikarzami/

 

Kompetencje Rzecznika Prasowego:

 

  • utrzymuje bieżące kontakty ze środkami masowego przekazu i udziela  informacji przedstawicielom mediów,  w sprawach prowadzonych w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu, a także w sprawach prowadzonych w podległych prokuraturach rejonowych, budzących szczególne zainteresowanie mediów  i opinii publicznej.  W pozostałych przypadkach zadania rzeczników  prasowych pełnią  prokuratorzy rejonowi,  w zakresie postępowań prowadzonych w podległych im jednostkach. 
  • dokonuje analizy informacji prasowych publikacji zamieszczonych w mediach, dotyczących pracy podległych jednostek prokuratury oraz informuje o nich Prokuratora Okręgowego i prowadzi zbiór takich publikacji,
  • udziela odpowiedzi na krytykę prasową oraz sporządza sprostowania i odpowiedzi w związku z publikacjami w środkach masowego przekazu,
  • informuje środki masowego przekazu o pracy prokuratur,
  • przygotowuje materiały i organizuje konferencje prasowe.

Pod nieobecność Rzecznika Prasowego, zadania związane z kontaktem z mediami, w sprawach prowadzonych w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu, realizują na bieżąco Naczelnicy Wydziałów:  1 Wydziału Śledczego, 2 Wydziału do Spraw Przestępczości Gospodarczej  i 4 Wydziału Organizacyjno - Sądowego. 

 

Zadania Zastępcy Rzecznika Prasowego wykonuje:

p.o. Zastępcy Prokuratora Okręgowego w Radomiu - Prok. Mariusz Potera 

tel.  (48 )  36 - 80 728

 

 

{"register":{"columns":[]}}