Komunikat Rzecznika Prasowego z dnia 24-11-2025 r.
Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu złożyła zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Zamościu, który uchylił stosowany wobec Konrada K. środek zabezpieczający w postaci umieszczenia go w szpitalu psychiatrycznym i w to miejsce zastosował środek w postaci nadzorowanej terapii mającej odbywać się w warunkach ambulatoryjnych.
Prokurator w zażaleniu wskazał, że Sąd dokonując analizy prawdopodobieństwa ponownego popełnienia przez Konrada K. czynów o znacznej społecznej szkodliwości nie wziął pod uwagę wszystkich istotnych okoliczności w tym tych związanych z zarzucanymi mu czynami zabronionymi. Zdaniem oskarżyciela właściwa i kompleksowa ocena tych wszystkich okoliczności wskazuje, że nie występuje pozytywna prognoza kryminologiczna i konieczne jest dalsze stosowanie wobec niego środka zabezpieczającego w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym.
Z uwagi na złożenie przez prokuratora wniosku o wstrzymanie wykonania zaskarżonego postanowienia, Konrad K. do czasu rozpoznania zażalenia pozostanie w szpitalu psychiatrycznym.
Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu
Andrzej Dubiel