W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat

26.08.2021

Baner przedstawiający młotek

Prokuratura Okręgowa w Toruniu informuje, że akta śledztwa Prokuratury Rejonowej Toruń – Wschód w Toruniu o sygn. 4075-1.Ds.18.2021 w sprawie wypadku drogowego, ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 23 sierpnia 2021 roku w miejscowości Dybowo, tj. o czyn z art. 177 § 2 kk, w celu uniknięcie ewentualnego zarzutu braku bezstronności i obiektywizmu przy prowadzeniu postępowania przygotowawczego przez prokuratora z prokuratury okręgu toruńskiego przekazano do Prokuratora Regionalnego w Gdańsku z wnioskiem o wyznaczenie innej jednostki organizacyjnej prokuratury spoza okręgu toruńskiego do kontynuowania śledztwa.       
Do Prokuratora Regionalnego w Gdańsku przekazano także, z analogicznym wnioskiem, materiały dotyczące ewentualnego niedopełnienia obowiązków w dniu 23 sierpnia 2021 roku przez funkcjonariuszy podczas czynności prowadzonych na miejscu wymienionego wypadku drogowego, w wyniku czego w pojeździe pozostały zwłoki pasażera, które ujawnione zostały w nim w dniu 24 sierpnia 2021 roku podczas szczegółowych oględzin.

w/z Rzecznika prasowego
Jarosław Kilkowski
Naczelnik 1 Wydziału Śledczego