W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nie tylko na drodze nietrzeźwość nie popłaca

23.10.2025

Komunikat Prokuratury Rejonowej w Radziejowie

We wrześniu 2025 r. Prokuratura Rejonowa w Radziejowie skierowała akt oskarżenia przeciwko przebywającemu w Polsce 39-letnieumu obywatelowi Niemiec, podejrzanemu o to, że w dniu 14 sierpnia 2025 roku na akwenie jeziora Gopło prowadził w ruchu wodnym pojazd mechaniczny, tj. skuter wodny będąc w stanie nietrzeźwości z wynikiem nie mniejszym niż 0,75 promila alkoholu we krwi, tj. o czyn z art. 178a § 1 k.k.
Z materiału dowodowego niezbicie wynikało, że wyżej wymieniony podejrzany, będąc w stanie nietrzeźwości, wykonywał niebezpieczne manewry skuterem wodnym po akwenie, na skutek czego doprowadził on do zderzenia z innym pojazdem pływającym. Jednak tylko sam podejrzany doznał obrażeń ciała, naruszających czynności jego organizmu na czas powyżej 7 dni.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Jednakże jego wina i okoliczności popełnienia przez niego zarzucanego mu czynu nie budziły żadnych wątpliwości. Wskazać należy, że podejrzany nie był wcześniej karany. 
Za powyższy czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Prokurator Arkadiusz Arkuszewski – Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku
 

{"register":{"columns":[]}}