W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Co gra w naszych sercach

11.11.2020

Tegoroczne święto Niepodległości będzie inne niż przywykliśmy. W tym roku nie możemy się spotkać i razem świętować tego wyjątkowego dla wszystkich Polaków dnia.

Grafika przedstawia ręce pianisty na klawiaturze fortepianu. W instrumencie odbija się widok Lizbony.

W chwilach, gdy okoliczności wymagają od nas zachowania społecznego dystansu, dodatkowo potęgującego geograficzne odległości, pragniemy pokazać, że niezależnie od tego gdzie jesteśmy i co robimy, Polska na zawsze pozostaje w naszych sercach. 

Dlatego, z okazji dzisiejszego Święta zapraszamy do obejrzenia klipu wyprodukowanego przez Ambasadę RP w Lizbonie z muzyką Fryderyka Chopina w roli głównej, w interpretacji utalentowanego polonijnego pianisty Romana Wróblewskiego oraz z udziałem Polek i Polaków mieszkających w Portugalii. 

Wierzymy, że choć w ten symboliczny sposób uda nam się połączyć w świętowaniu 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wideo