W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Polonia w Portugalii

Polacy w Portugalii

W 2018 r. liczba zarejestrowanych w Portugalii Polaków wynosiła 2320 osób. Społeczność polska skupiona jest głównie w Lizbonie i okolicach oraz w Porto i Faro. Znakomitą większość wśród Polonii stanowią osoby przybyłe w ostatnich 20 latach. Z każdym rokiem rośnie liczba małżeństw polsko-portugalskich. Przybywa również coraz więcej młodych rodzin z małymi dziećmi. Rośnie też liczba polskich studentów podejmujących naukę na portugalskich uczelniach, najczęściej w ramach programu Erasmus.

Organizacje polonijne

Od 2013 r. działa Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Polónia” (Associação Sócio Cultural "Polónia") jedyna organizacja polonijna w Portugalii. Stowarzyszenie działa na rzecz promocji polskiej kultury i języka polskiego oraz integracji środowiska polonijnego w Portugalii. Prowadzi także szkółkę "Biedroneczki" dzięki której polskie dzieci mieszkające w Lizbonie i jej okolicach mogą uczyć się języka polskiego i mają kontakt z rówieśnikami również mówiącymi po polsku.

Msze w języku polskim

Msze w języku polskim odbywają się w drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 w Odivelas w kościele Igreja da Divina Misericórdia, przy Rua Antero de Quental.

Kontakt do kościoła w Odivelas:
Igreja da Misericórdia Divina 
Rua Antero de Quental
2675 Odivelas