W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zmiana organizacji pracy Referatu Konsularnego

25.05.2020

Od 2 czerwca br. Referat Konsularny Ambasady RP w Lizbonie częściowo przywraca obsługę bezpośrednią interesantów.

Ambasada RP w Lizbonie

Przyjmowanie interesantów odbywać się będzie wg następujących zasad:

  1. Konsulat przyjmuje interesantów we wtoki w godz. 10:00 – 14:00 i w środy w godz. 13:00 – 17:00.
  2. Wizyta w Konsulacie możliwa będzie wyłącznie po wcześniejszym umówieniu za pośrednictwem systemu eKonsulat.
  3. Wstęp na teren Placówki mają jedynie interesanci oraz osoby, których obecność jest konieczna do załatwienia danej sprawy.
  4. Interesanci wchodzący na teren Placówki mają obwiazek posiadania maseczki ochronnej (ew. szala, chusty) zakrywającej usta i nos. Twarz należy odsłonić wyłącznie w razie konieczności potwierdzenia tożsamości.
  5. Niezwłocznie po wejściu do Konsulatu interesanci powinni dokonać dezynfekcji rąk za pomocą płynu dostępnego na miejscu.

 

Jednocześnie nadal zachęcamy do rozważenia skorzystania z drogi korespondencyjnej w sprawach niewymagających osobistego stawiennictwa w urzędzie.

Kontakt z konsulatem możliwy jest drogą elektroniczną, pod adresem lizbona.konsulat@msz.gov.pl, oraz telefoniczną, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00 czasu lokalnego, pod nr tel. +351 213 041 437.

 

O lub ew. dalszych zmianach w organizacji pracy Urzędu Ambasada informować będzie na swojej stronie internetowej oraz na swoich kontach w mediach społecznościowych FACWBOOK TWITTER