Powrót

2011-7.233.42.2025 - Informacja dotycząca sprzedaży zbędnych i zużytych składników majątku ruchomego

02.02.2026

Informacja dotycząca zamiaru zagospodarowania zbędnych i zużytych składników majątku ruchomego należącego do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu (na podstawie par. 6 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego Skarbu Państwa)

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu na podstawie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21.10.2019r. w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego Skarbu Państwa, informuje o zamiarze zagospodarowania zbędnych i zużytych elementów majątku ruchomego wyspecyfikowanych w poniższym wykazie.

Wykaz 1 i 2 zawiera informację o zbędnych i zużytych składnikach majątku ruchomego, które mogą być przeznaczone do sprzedaży. Majątek ten został zakwalifikowany jako sprawny lub niesprawny z właściwym opisem stanu technicznego  składnika  (załącznik do informacji).

Zainteresowane podmioty, w tym osoby fizyczne, mogą ubiegać się o zakup składników rzeczowych majątku ruchomego składając pisemną ofertę zgodną z treścią załącznika nr 3 zawierającą:

  • Dane oferenta, w przypadku osób fizycznych imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres e-mailowy, telefon kontaktowy. Natomiast w przypadku pozostałych osób i jednostek - nazwę, adres i siedzibę, kontakt e-mailowy i telefoniczny.
  • Wykaz składników rzeczowego majątku ruchomego, których dotyczy wniosek (nazwa składnika, nr inwentarzowy oraz cena) objętych ofertą ze wskazaniem ceny za poszczególne składniki majątku.
  • Oświadczenie oferenta, że zapoznał się ze stanem składników majątku lub ponosi odpowiedzialność za skutki wynikające z rezygnacji z oględzin oraz oświadczenie, że zakupione składniki zostaną odebrane w terminie i miejscu wskazanym w protokole zdawczo-odbiorczym na koszt kupującego i jego staraniem oraz załączoną do oferty zgodę na przetwarzanie danych osobowych. W przypadku, gdy dwóch oferentów zaproponuje tę samą cenę za dany składnik majątku ruchomego pomiędzy tym ofertami Prokuratura Regionalna we Wrocławiu, przeprowadzi dodatkową aukcję w innym ustalonym terminie, o czym zainteresowani zostaną powiadomieni telefonicznie. Składnik wówczas zostanie odsprzedany osobie/podmiotowi, który zaproponuje wyższą cenę.

Oferty zakupu należy kierować do Prokuratora Regionalnego we Wrocławiu do dnia 03 marca 2026r. do godz. 15.30 drogą e-mailową na adres: biuro.podawcze.rpwro@prokuratura.gov.pl lub drogą pisemną na adres: Prokuratura Regionalna we Wrocławiu, ul. Piłsudskiego 76/78, 50-020 Wrocław z podaniem sygnatury sprawy 2011-7.233.42.2025

  1. Zgodnie z § 7 ust. 2 rozporządzenia, przy zagospodarowaniu zbędnych lub zużytych składników rzeczowego majątku ruchomego uwzględnia się w pierwszej kolejności potrzeby jednostek sektora finansów publicznych.
  2. W celu uzyskania informacji dotyczących odnośnie stanu technicznego  w zakresie zbędnych i zużytych składników majątku ruchomego należy kontaktować się z Panem Adrianem Więcławikiem  adres email:

adrian.wieclawik@prokuratura.gov.pl.

  1. Sprzedaż składników majątku ruchomego odbywać się będzie zgodnie z treścią rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21.10.2019r. (Dz.U.2022.998 tj.).

Materiały

Wykaz 1 i 2 - informacja o zbędnych i zużytych składnikach majątku ruchomego
Wykaz​_nr​_1,2​_​_po​_obniżce.pdf 0.50MB
Załącznik nr 3 wniosek o zakup zbędnego majątku
Załącznik​_nr​_3​_wniosek​_o​_zakup​_zbędnego​_i​_zumajatku(4).docx 0.02MB
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
02.02.2026 21:33 Aneta Darulewska-Głowacz
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Irena Podgórska
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
2011-7.233.42.2025 - Informacja dotycząca sprzedaży zbędnych i zużytych składników majątku ruchomego 1.0 02.02.2026 21:33 Aneta Darulewska-Głowacz

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}