W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Prokuratura bez barier

Koordynator do spraw dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami

Wspólny koordynator do spraw dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami dla powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury okręgu regionu wrocławskiego (Zarządzenie Prokuratora Regionalnego we Wrocławiu Nr 2/2020, z dnia 24 stycznia 2020 r.): główny specjalista ds. administracyjno-gospodarczych Pan Roman Fijał

Numer telefonu: 71 3635-719; 667 686 814
e-mail:
roman.fijal@prokuratura.gov.pl

 


Budynki Prokuratury Regionalnej oraz Dolnośląskiego Wydzału Zamiejscowego

Osobom niepełnosprawnym zapewniamy niezbędną pomoc w poruszaniu się w budynkach Prokuratury Regionalnej.

1. Budynek przy ul. Piłsudskiego 76/78 – tu znajduje się Kierownictwo Prokuratury Regionalnej, 1 Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej, 2 Wydział ds. Przestępczości Finansowo-Skarbowej, 5 Wydział Organizacyjny.

Po dotarciu do budynku, osoba niepełnosprawna pod numerem telefonu 71 3306 834 uzyska pomoc pracownika biura ochrony w dotarciu do windy, którą będzie mogła dotrzeć na każdą kondygnację budynku.

Jeśli będzie taka potrzeba, pracownik biura ochrony pozostaje do dyspozycji tej osoby.

Niezależnie od tego, aby wejść do budynku, należy nacisnąć przycisk znajdujący się po prawej stronie na elewacji, który połączy nas z biurem ochrony, którego pracownik otworzy automatycznie drzwi.

Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na każdej kondygnacji budynku.

 

2. Budynek przy ul. Piłsudskiego 15/17 - celem wejścia do budynku wejściem przystosowanym dla osób niepełnosprawnych, po dotarciu na miejsce od strony ul. Lelewela, należy zadzwonić pod nr 71 3635 702 w celu uzyskania pomocy.

Pracownik Prokuratury Regionalnej zjedzie, będzie do dyspozycji  Państwa i pomoże w dotarciu na IV piętro, na którym znajdują się 6 Wydział Sądowy Prokuratury Regionalnej oraz 7 Wydział Budżetowo-Administracyjny.

Toalety znajdujące się na IV piętrze nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, ale dzięki uprzejmości Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych można skorzystać z ich toalet zlokalizowanych na I piętrze budynku.

 

3. Budynek przy ul. Kolejowej 63/65 – znajduje się tam Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Po dotarciu do budynku należy nacisnąć przycisk znajdujący się przy drzwiach wejściowych i wówczas pracownik biura ochrony otworzy drzwi. Pracownik ten jest do Państwa dyspozycji pod nr telefonu 71 3352 607 i skontaktuje Państwa z właściwą osobą.

W budynku brak jest windy, toalety nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.


Osoby posiadające dysfunkcję mowy i słuchu

Osobom posiadającym dysfunkcję mowy i słuchu bądź łącznie dysfunkcję wzroku i słuchu, zwanej dalej „uprawnionym”, zapewnia się:

  • prawo do swobodnego korzystania z wybranej przez siebie formy komunikowania się,
  • prawo do skorzystania z pomocy wybranej przez siebie osoby przybranej,
  • prawo do bezpłatnego korzystania ze świadczenia usług wybranego tłumacza polskiego języka migowego (PJM), systemu językowo-migowego (SJM) i sposobu komunikowania się osób głuchoniewidomych (SKOGN).

Zamiar skorzystania z określonego świadczenia usług ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się, należy zgłosić z wyprzedzeniem co najmniej 3 dni roboczych, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Zgłoszenia można dokonywać pisemnie na adres Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu ul. Piłsudskiego 76/78, na adres e–mail: biuro.podawcze.rpwro@prokuratura.gov.pl lub za pośrednictwem poczty e-PUAP, wraz z podaniem danych umożliwiających kontakt zwrotny.

Po dokonaniu zgłoszenia, prokuratura zapewni obsługę uprawnionego w terminie przez niego wyznaczonym lub z nim uzgodnionym.

W przypadku braku możliwości realizacji świadczenia usługi, uprawnionego zawiadamia się wraz z uzasadnieniem o takiej sytuacji i wyznacza się inny możliwy termin lub inną formę realizacji uprawnień.

Podstawa prawna: ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (tj. Dz.U. z 2017 r. poz.1824).

Materiały

Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego 2021
Raport​_o​_stanie​_zapewnienia​_dostępności​_podmiotu​_publicznego​_2021.pdf 0.92MB
{"register":{"columns":[]}}