W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Poznański adwokat z zarzutami

08.09.2021

Toga

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu, wspólnie z Delegaturą Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie, prowadzi śledztwo dotyczące m. in. wyłudzania przez grupę osób środków finansowych znajdujących się w depozytach sądowych.

Wątek ten został ujawniony w toku innego postępowania, dotyczącego reprywatyzacji warszawskiej. 

W dniu 03 września 2021r. w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu zarzuty w tym śledztwie usłyszał kolejny podejrzany – poznański adwokat.                                               

Prokurator zarzucił mu pomocnictwo innym osobom do popełnienia przestępstwa oszustwa i sfałszowania dokumentów w celu wyłudzenia z depozytu sadowego pieniędzy na kwotę ponad 110 000,00 zł na szkodę podmiotu gospodarczego.

Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanym prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym tj. poręczenia majątkowego w kwocie 50 000,00zł, dozoru policji oraz zakazu utrzymywania kontaktów z określonymi osobami.

{"register":{"columns":[]}}