W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Artur Woźnicki

Wiceprezes

8 marca 2016 r. powołany na stanowisko Wiceprezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej.

Radca Prokuratorii Generalnej Rzeczpospolitej Polskiej, radca prawny. Współtwórca Prokuratorii Generalnej w jej obecnym kształcie. Zatrudniony w Prokuratorii Generalnej od pierwszego dnia funkcjonowania Głównego Urzędu Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. Pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora, a następnie przez wiele lat Dyrektora Departamentu Opinii Prawnych i Legislacji w Prokuratorii Generalnej.

Specjalizuje się w sprawach infrastrukturalnych, informatycznych, związanych z prawem własności intelektualnej oraz dotyczących zamówień publicznych. Pełnomocnik procesowy Skarbu Państwa w kilkuset sprawach przed sądami powszechnymi, sądami arbitrażowymi oraz przed Sądem Najwyższym. Autor lub współautor wielu opinii prawnych w sprawach o kluczowym znaczeniu z punktu widzenia interesów Skarbu Państwa oraz opinii legislacyjnych. Doradca oraz członek zespołów prowadzących negocjacje w największych sporach z udziałem Skarbu Państwa.

Wieloletni wykładowca w ramach szkoleń m.in. prowadzonych przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej oraz dla aplikantów radcowskich i adwokackich.

Ukończył magisterskie studia prawnicze na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zna język angielski i rosyjski.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
22.04.2021 15:11 Anna Wnuczak-Kuminek
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Piotr Rakowski
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Artur Woźnicki 3.0 07.07.2021 09:25 Piotr Rakowski
Artur Woźnicki 2.0 22.04.2021 15:37 Anna Wnuczak-Kuminek
Artur Woźnicki 1.0 22.04.2021 15:11 Anna Wnuczak-Kuminek

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}