W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Działalność

Jak uczymy?

 

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Szkoła działa nieprzerwanie od 1946 r.W skład Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Słupsku wchodzi Filia w Sławnie i Bytowie realizujące nauczanie w szkole muzycznej I stopnia.


Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Słupsku przeprowadza co roku rekrutację kandydatów do klas pierwszych.

O przyjęcie do:

 1. klasy pierwszej szkoły muzycznej I stopnia o sześcioletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 7 lat oraz nie więcej niż 10 lat lub na wniosek rodziców dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat, pod warunkiem dostarczenia opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w Szkole,
   
 2. klasy pierwszej szkoły muzycznej I stopnia o czteroletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat,
   
 3. klasy pierwszej szkoły muzycznej II stopnia o sześcioletnim cyklu kształcenia w specjalności instrumentalistyka i specjalności rytmika może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 10 lat oraz nie więcej niż 23 lata,
   
 4. klasy pierwszej szkoły muzycznej II stopnia o czteroletnim cyklu kształcenia w specjalności wokalistyka może ubiegać się kandydat:
 • głosy żeńskie co najmniej 15 lat oraz nie więcej niż 23 lata,
 • głosy męskie co najmniej 16 lat oraz nie więcej niż 23 lata.

Dopuszcza się możliwość ubiegania się kandydata o przyjęcie do szkoły do klasy wyższej niż pierwsza.

Dokładne terminy przeprowadzenia badania przydatności kandydatów szkoły muzycznej I stopnia lub egzaminów wstępnych do szkoły muzycznej II stopnia oraz możliwości przyjęcia na dany instrument / specjalizację ustala dyrektor szkoły. Informacja ta znajdzie się w Biuletynie Informacji Publicznej strony internetowej szkoły od dnia 15 kwietnia.

WNIOSEK o przyjęcie do Szkoły składa się w sekretariacie w terminie od 15 kwietnia do 31 maja roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, na który przeprowadzane jest postępowanie rekrutacyjne.

Szkoła prowadzi nauczanie:

1) w szkole muzycznej I stopnia:
w specjalnościach: fortepian, gitara, skrzypce, wiolonczela, akordeon, flet, klarnet, perkusja, saksofon, trąbka, tuba,

2) szkole muzycznej II stopnia:
a) w specjalności instrumentalistyka w specjalizacjach: fortepian, gitara, skrzypce, wiolonczela, akordeon, flet, klarnet, perkusja, saksofon, trąbka,
b) w specjalności wokalistyka,
c) w specjalności rytmika.Instrumenty na których uczymy - klinkij by obejrzeć filmy informacyjne:
Akordeon
Flet
Fortepian
Gitara
Tuba
Klarnet
Saksofon
Skrzypce
Wiolonczela
Trąbka
Klarnet

 


 

Wideo

{"register":{"columns":[]}}