Powrót

Piano Day 2026

10.04.2026

31 marca sekcja fortepianu przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Fortepianu. Po raz jedenasty, 88 dnia roku (tyle klawiszy liczy fortepian) Piano Day stało się międzynarodowym wydarzeniem celebrowanym przez pianistów, stroicieli, budowniczych fortepianu i miłośników muzyki fortepianowej.

Zdjęcie kolorowe. Cztery młode dziewczyny i młody chłopiec w eleganckich strojach. Po lewej dziewczyna w czarnym dopasowanym komplecie z długimi rękawami i szerokimi spodniami. Obok niej niższa dziewczyna w brązowej bluzce z długim rękawem i ciemnych spodniach. W środku, z tyłu, dziewczyna w szarym swetrze. Przed nią siedzący przy czarnym fortepianie chłopiec w białej koszuli i okularach. Po prawej dziewczyna w czarnej sukience bez rękawów, trzymająca skrzypce i smyczek. Grupa pozuje w klasycznym wnętrzu z drewnianymi zdobieniami na ścianach i wzorzystym dywanem. W tle, przez otwarte drzwi, fragment innego pomieszczenia ze stolikiem.

W ramach tego święta odbywają się m. in. koncerty z udziałem pianistów.

Na naszym koncercie fortepian pojawił się w dwóch odsłonach - solowej i towarzyszącej skrzypcom. Na scenie zaprezentowali się: Orest Maksyśko, Hanna Zielińska, Zofia Rembalska, Marieke Meiborg, Maja Owarzany, a w roli prowadzącej koncert zadebiutowała Maria Balcerzak. Wysłuchaliśmy kompozycji B. Martinu, M. Bonis, I. J. Paderewskiego, S. Rachmaninowa, F.  Chopina, H. Wieniawskiego, F. Kreislera.

Gratulacje dla wykonawców!
 

{"register":{"columns":[]}}