W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Działalność

Tczewska szkoła muzyczna to zdecydowanie więcej niż nauka gry na instrumencie. Edukacja w państwowej szkole artystycznej to wszechstronny rozwój młodego człowieka. Kształtujemy wrażliwość na piękno, poczucie estetyczne, wyobraźnię, uczymy współpracy w grupie, rozwijamy zainteresowania uczniów. Gra na instrumencie pozytywnie wpływa na rozwój półkul mózgowych, poprawia pamięć i koncentrację, a także wpływa na zdolności manualne. W naszej szkole uczymy gry na instrumencie, ale także przekazujemy wiedzę z zakresu teorii muzyki, rytmiki, uczymy współpracy na zajęciach zespołu i chóru. Tworzymy wiele możliwości do prezentacji swoich osiągnięć i umiejętności.

Na zdjęciu aula koncertowa PSM w Tczewie, w dali po prawej stronie widać otwarty fortepian. Z tyłu brązowa ściana z wielobarwnymi ptaszkami na gałązkach. Po prawej w dali drugi fortepian - z zamkniętą klapą. W centralnej części z przodu kompozycja z instrumentów, od lewej kolejno: gitara, klarnet, trąbka, akordeon, flet poprzeczny, skrzypce, saksofon, wiolonczela. W lewym dolnym rogu rysunek chmurki w kolorze pastelowym żółtym, a na niej kolorowe nutki i klucz wiolinowy.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści w Tczewie prowadzi naukę gry na:
- fortepianie
- akordeonie
- skrzypcach
- wiolonczeli
- gitarze
- flecie poprzecznym
- klarnecie
- saksofonie
- trąbce

Nauka zorganizowana jest w dwóch cyklach: 6-letnim i 4-letnim.
O przyjęcie do:
- klasy pierwszej szkoły muzycznej I stopnia o sześcioletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 7 lat lub 6 lat w przypadku, o którym mowa w art. 36 ust. 1 i 2 ustawy – Prawo Oświatowe, oraz nie więcej niż 10 lat,
- klasy pierwszej szkoły muzycznej I stopnia o czteroletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat.

Uczniowie naszej szkoły kształcą się z zakresu gry na instrumencie – lekcje gry na instrumencie są zajęciami indywidualnymi – a także otrzymują wiedzę muzyczną na zajęciach grupowych tj.: kształcenie słuchu, rytmika, audycje muzyczne, chór, zespół instrumentalny. W starszych klasach każdy uczeń (poza pianistami) realizuje także naukę gry na instrumencie dodatkowym – fortepianie.
 

{"register":{"columns":[]}}