W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Jubileusz 75-lecia

zdjęcie przedstawiające dekorację sceny. Kompozycja kwiatowa autorstwa p. Mirosławy Waszyńskiej oraz dmuchane cyfry 7 i 5. Kompozycja na tle czarnego fortepianu i czarne tło sali widowiskowej CKiS w Tczewie

Rok 2022 był dla nas czasem potrójnego jubileuszu. Minęło 75 lat od powstania Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Tczewie, 50 lat od powstania Filii szkoły w Pelplinie oraz 25 lat od nadania imienia patronki szkoły.

Z tej okazji poprosiliśmy naszych wspaniałych absolwentów o zagranie koncertów dla tczewskiej i pelplińskiej publiczności i tak odbyły się:

  • 12 lutego 2022 r. o godzinie 16:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie – Koncert Jubileuszowy absolwentów pelplińskiej filii szkoły muzycznej

  • 31 marca 2022 r. o godzinie 16:00 w auli PSM w Tczewie – Koncert Jana Lewandowskiego (wiolonczela) i Filipa Grzelachowskiego (fortepian). Jan Lewandowski to absolwent  w klasie wiolonczeli p. Mirosława Czochóra.

  • 4 czerwca 2022 r. o godzinie 17:00 w Kościele Szkolnym przy szkole muzycznej w Tczewie – Koncert „Klarnetowy kalejdoskop”, którego wykonawcami byli: Grzegorz Wieczorek (nasz absolwent, klarnecista), Alicja Wieczorek (pianistka, niegdyś nauczycielka w naszej szkole) oraz Baltic Clarinet Camerata pod dyrekcją Grzegorza Wieczorka (Koło naukowe klarnecistów aMuz – studenci profesora Grzegorza Wieczorka).

  • 7 września 2022 r. o godzinie 17:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie – Koncert Dobrawy Czocher – absolwentki w klasie wiolonczeli p. Ludmiły Strzałkowskiej. Dobrawa Czocher zaprezentowała swoje własne kompozycje z nadchodzącej płyty.

GALA JUBILEUSZOWA podsumowująca cały rok obchodów potrójnych urodzin odbyła się 29 września 2022 r. o godzinie 17:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Podczas imprezy wyświetlony został film upamiętniający 75 lat istnienia szkoły muzycznej w Tczewie i 50 lat pelplińskiej filii. Autorką filmu jest p. Marty Kołodziejska-Kacprzak (obecnie film przechowywany w archiwach szkoły). Na Gali nie zabrakło uczniów i ich rodziców, nauczycieli, absolwentów, pracowników administracji i obsługi, pracowników emerytowanych, sympatyków szkoły muzycznej i władz miast. Jak zawsze nie mogło też zabraknąć muzyki. Na koniec Gali Jubileuszowej wysłuchaliśmy krótkiego koncertu w wykonaniu nauczycieli z naszych szkół.


Poniżej galeria zdjęć, prezentująca fotorelację z GALI JUBILEUSZOWEJ, która odbyła się 29 września 2022 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Autorami zdjęć są p.Jacek Cherek (fotograf), p.Aldona Śmietańska (nauczycielka PSM Tczew), p.Filip Grzelachowski (nauczyciel PSM Tczew).
 

Zdjęcia (46)

{"register":{"columns":[]}}