W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie z obrotu dwóch produktów firmy MAKRO ze względu na wykrycie tlenku etylenu w sezamie będącym ich składnikiem

01.12.2020

ostrzezenie

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez MAKRO Cash and Carry Polska S.A. wycofaniu dwóch produktów określonych poniżej ze względu na wykrycie tlenku etylenu w sezamie będącym składnikiem tych produktów. Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie do żywności wprowadzanej na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone.

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu

Numer partii

Data minimalnej trwałości

Makro Chef Przyprawa do Kuchni Meksykańskiej 165g

 

L369533

08.06.2023

Makro Chef Sezam jasny 900g

L367099

08.04.2023

 

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma MAKRO Cash and Carry Polska S.A. niezwłocznie po otrzymaniu informacji od swojego dostawcy, w dniu 04.11.2020 r. rozpoczęła procedurę wycofania produktu niezgodnego z obrotu handlowego, wysłano powiadomienie do hal zlokalizowanych na terenie kraju oraz klientów, którzy zakupili kwestionowane produkty poinformowano o możliwości ich zwrotu.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać produktów wskazanych w komunikacie.

{"register":{"columns":[]}}