W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Światowy Dzień Zdrowia 2021

07.04.2021

Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W 2021 roku hasło Światowego Dnia Zdrowia przypada na 7 kwietnia (środa) - ,,Budowanie sprawiedliwego i zdrowszego świata".

Światowy Dzień Zdrowia 2021

7 kwietnia rusza nowa kampania na rzecz budowania i stanina świata. COVID-19, nasz świat jest jesty. Niektórzy ludzie są w stanie zdrowia i mieć lepszy dostęp do usług zdrowotnych niż inni - w całości ze względu na warunki, w których kiedy tylko, rosną, żyją, pracy i starzeją się. Na całym świecie grupy i stan ich warunki mieszkaniowe i wykształcenie, mniejsze możliwości zatrudnienia, nierówności płci i mają żaden dostęp do bezpiecznych środowisk, czystej wody i powietrza, bezpieczeństwa żywnościowego i usług zdrowotnych. Prowadzi do robienia cierpienia niepotrzebnego, choroby, choroby, czy uniknąć i przedwczesnej śmierci. I nasz społeczeństwom i gospodarkaom. COVID-19 mocno uderzył we wszystkie kraje, ale jego wpływ był najostrzejszy dla tych społeczności, które były już narażone, które są bardziej narażone na chorobę, od dawna dostęp do jakości usług opieki zdrowotnej i częstochowiedja negatywne konsekwencje w celu znaczeń w celu pandemii.

Motyw przewodni związany jest z obecną epidemią i działaniami związanymi z zapobieganiemi rozprzestrzenianiu się SARS-Co V-2 . Obecna epidemia sytuacjaologiczna, podkreśla istotne znaczenie służby zdrowia, do leczenia przez cały czas roli roli medycznego w czasie pandemii (hasło 2020r. ,,Docenienie roli pielęgniarek, położnych", hasło 2019 ,,Zdrowie dla wszystkich", jego tematemm jest "Powszechnya opieka medyczna", hasło: 2018 ,,Zdrowie dla wszystkich", jego tematem przewodnim "Powszechnya opieka zdrowotna: dla wszystkich".

W obecnej sytuacji słowa Arthura Schopenhaura ,,Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, do bez zdrowia wszystko jest niczym" nabierają znaczenia szczególnego. W tym, że okresem powinniśmy zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne psychiczne.

Obecna epidemia a także z tym, w tym, że w funkcjonowaniu społecznym, mogą być na nasze samopoczucie, wywołując niepokój i lęk. W tym, że okres okresby powinniśmy zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i niezwykle ważne psychiczne zdrowie. Więcej informacji na stronie internetowej www.gov.pl - 10 rad dla wszystkich jak chronić zdrowie psychiczne podczasi, zasady dotyczą-ce Zdrowie Żywienia i Stylu Życia na stronie internetowej: izz.waw.pl.

Wysłano pisma do szkół w wielu zachęcano nauczycieli, wychowawców, pedagogów do podejmowania działań z uczniami w zakresie zdalnego nauczania w Kwietniu Miesiącu Zdrowia. Dbajmy o zdrowie, stosujmy do wydanych zaleceń w czasie pandemii !!!

Więcej informacji na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 

WHO urges countries to build a fairer, healthier world post-COVID-19

World Health Day 2021 (who.int)

{"register":{"columns":[]}}