Badania w środowisku pracy
Sekcja Laboratoryjna Higieny Pracy wykonuje badania czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy m.in.: substancji organicznych i nieorganicznych, czynników pyłowych oraz czynników fizycznych: hałasu, oświetlenia, mikroklimatu umiarkowanego, gorącego i zimnego oraz drgań mechanicznych o ogólnym działaniu na organizm człowieka i drgań działających na organizm człowieka przez kończyny górne.
Sekcja Laboratoryjna Higieny Pracy wraz z Sekcją Laboratoryjną Aparatury Specjalnej wykonuje również badania rozpuszczalników organicznych i metali w próbkach pobranych w środowisku pracy oraz badania substancji chemicznych szkodliwych dla zdrowia w powietrzu pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi.
Badania wykonujemy po uprzednim złożeniu zlecenia i uzgodnieniu terminu realizacji. Proponujemy również długoterminową współpracę na podstawie umowy zawieranej na dłuższy okres. W ramach dłuższej współpracy dopilnujemy także kolejnego terminu badań, zgodnie z rozporządzeniem o częstotliwości wykonywanych badań na stanowiskach pracy (Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2011 r. w sprawie badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy (tekst jednolity Dz. U. z dnia 16.07.2025r poz. 949)
Sekcja Laboratoryjna Higieny Pracy może wykonać badania, które nie są zawarte w zakresie, nawiązując współpracę z innym akredytowanym laboratorium, które takie badania wykonuje (podzlecenia).
Na życzenie klienta, w sprawozdaniu z badań może być podane stwierdzenie zgodności i/lub opinie interpretacje oraz niepewność.
Dbając o komfort naszych klientów, zakres badań, termin wykonania badań, sposób przekazywania sprawozdania z badań oraz formy płatności, ustalamy indywidualnie.