W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja dla prowadzących produkcję pierwotną i sprzedaż bezpośrednią

Zdjęcie przedstawia arbuza

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku informuje: Zgodnie z art. 63 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t. j. Dz. U z 2017r. poz. 149)

  • producenci rolni działający w obszarze produkcji pierwotnej roślinnej (żywność pochodzenia niezwierzęcego) i wprowadzający na rynek wyprodukowane w swoich gospodarstwach płody rolne roślinne (pochodzenia niezwierzęcego) oraz
  • rolnicy prowadzący rolniczy handel detaliczny żywnością pochodzenia niezwierzęcego,

są obowiązani uzyskać wpis do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Niedopełnienie tej formalności zagrożone jest karą pieniężną nakładaną na podstawie art. 103 ust. 1 pkt 4 cytowanej wyżej ustawy przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Aby uzyskać wpis do rejestru należy złożyć stosowny wniosek w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomsku lub innej zgodnie z właściwością miejscową. Wniosek o wpis do rejestru można pobrać drogą elektroniczną ze strony internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Radomsku (Dokumenty i wnioski do pobrania). Wpis do rejestru jest bezpłatny.

{"register":{"columns":[]}}