W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

31 maja 2021 Światowy Dzień bez Tytoniu

25.05.2021

525x221 Światowy Dzień bez Tytoniu.png

31 maja 2021 Światowy Dzień bez Tytoniu

Ta coroczna kampania informuje opinię publiczną o niebezpieczeństwach związanych z używaniem tytoniu, praktykach biznesowych firm tytoniowych, o tym, co robi WHO, aby walczyć z epidemią tytoniu, oraz o tym, co ludzie na całym świecie mogą zrobić, aby domagać się prawa do zdrowia i zdrowego trybu życia oraz ochronić przyszłe pokolenia.

Państwa członkowskie Światowej Organizacji Zdrowia utworzyły Światowy Dzień Bez Tytoniu, aby zwrócić globalną uwagę na epidemię tytoniu oraz możliwe do uniknięcia zgony i choroby, które ona powoduje. W 1988 r. przyjęto rezolucję WHA42.19 wzywającą do obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu, każdego roku 31 maja.

„Zobowiąż się do zakończenia palenia”

Palenie i używanie tytoniu a COVID-19

Naukowcy są zgodni – zarówno osoby palące papierosy, jak i wapujące (używające papierosów elektronicznych i ich nowatorskich wyrobów), znacznie ciężej przechodzą infekcje koronawirusem. Niektóre badania wskazują na wyższe ryzyko infekcji SARS-CoV-2 u osób palących, ale wszystkie dowodzą ciężkiego przebiegu COVID-19 i większej częstości zgonów z tego powodu u osób palących.

Więcej informacji o Kampanii:
https://www.who.int/campaigns/world-no-tobacco-day/world-no-tobacco-day-2021

Wideo

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
03.11.2021 09:13 Janusz Tomczak
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Janusz Tomczak
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
31 maja 2021 Światowy Dzień bez Tytoniu 1.0 03.11.2021 09:13 Janusz Tomczak

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}