W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności Serwisu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy

Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Słupcy zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej www.gov.pl/web/psse-slupca zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej

  • Data publikacji strony internetowej: 2021-01-11
  • Data ostatniej dużej aktualizacji: 2021-02-12

Oświadczenie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia: 2022-03-30
  • Deklarację została poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-03-29

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny podmiotu publicznego

Dostępność cyfrowa

  1. Zadanie: zapewnienie dostępności komunikacji cyfrowej i teleinformacyjnej w PSSE poprzez:
    1) obowiązek przestrzegania ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1440)

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne:

  • Nie wszystkie grafiki/zdjęcia mogą być opatrzone tekstem alternatywnym.

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Dostępność informacyjno-komunikacyjna

  1. Zadanie: zapewnienie dostępności w zakresie informacji i komunikacji społecznej poprzez:
    1) obsługę z wykorzystaniem środków wspierających komunikowanie się, o których mowa w art. 3 pkt 5 ustawy z 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się  (Dz. U. 2023 r. poz. 20),  np. poczta elektroniczna, SMS, MMS, strony internetowe, lub przez wykorzystanie zdalnego dostępu online do usługi tłumacza przez strony internetowe i aplikacje,
    2) zapewnienie na stronie internetowej PSSE informacji o zakresie działalności – w postaci elektronicznego pliku zawierającego tekst odczytywalny maszynowo, nagrania treści w polskim języku migowym oraz informacji w tekście w polskim języku migowym oraz informacji w tekście łatwym do czytania (ETR),
    3) zapewnienie, na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami, komunikacji z podmiotem publicznym w formie określonej w tym wniosku.

Informacja dla niesłyszących o dostępności tłumacza języka migowego

Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (art. 3 pkt 5 ustawy) w PSSE w Słupcy aby skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego należy:

  1. Zgłosić chęć skorzystania z usługi tłumacza migowego co najmniej na 3 dni robocze przed terminem zaplanowanej wizyty w PSSE w Słupcy
  2. Wskazać metodę komunikowania się PJM (polski język migowy), SJM (system językowo migowy) albo SKOGM (sposoby komunikowania się osób głuchoniemych).
  3. Zgłoszenia można dokonać w dowolny sposób:
    1) za pomocą poczty elektronicznej na adres sekretariat.psse.slupca@sanepid.gov.pl
    2) można wysłać SMS-a na nr +48 691 751 835 (określić w nim rodzaj załatwianej sprawy i metodę komunikowania się),
    3) zadzwonić za pośrednictwem osoby trzeciej pod nr telefonu 63 274 36 42 oraz z e-PUAP.

Usługa tłumacza migowego przy załatwianiu spraw urzędowych jest bezpłatna dla osób uprawnionych. Osobami uprawnionymi są osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 44).
Osoby głuche lub niedosłyszące mogą skorzystać również z pomocy osoby przybranej. Osoba przybrana musi mieć ukończone 16 lat i potrafić komunikować się z osobami załatwiającymi sprawę.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna korzysta z rejestru tłumaczy prowadzonego przez Wojewodę Wielkopolskiego.

REJESTR WYDZIAŁU POLITYKI SPOŁECZNEJ

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  1. Imię i nazwisko oraz adres osoby zgłaszającej
  2. Termin i godzinę w której zgłaszający zgłosi się do PSSE w Słupcy
  3. Wskazanie metody komunikowania się oraz podanie rodzaju sprawy w jakiej zamierza stawić się w PSSE
  4. Kontakt zwrotny do zgłaszającego

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z koordynatorem do spraw dostępności – Małgorzatą Nijak na adres poczty elektronicznej  sekretariat.psse.slupca@sanepid.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 63 274 36 42 wew. 14. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Żądanie musi zawierać:

  1. Dane kontaktowe osoby zgłaszającej
  2. Wskazanie strony internetowej lub elementu strony, której dotyczy zadanie,
  3. Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostepnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

Skargi i odwołania

Skargę na niedotrzymanie terminów oraz odmowę realizacji żądania można złożyć do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Organ nadzorujący: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupcy
Adres: Kościuszki 9, 62-400 Słupca
E-mail: sekretariat.psse.slupca@sanepid.gov.pl

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność alternatywna

W indywidualnym przypadku, jeżeli PSSE w Słupcy nie będzie w stanie zapewnić dostępności osobie ze szczególnymi potrzebami, w szczególności ze względów technicznych lub prawnych o której mowa w art. 6 pkt 1 i 3 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2022 r. poz. 2240), PSSE zapewni takiej osobie dostęp alternatywny m. in. poprzez:

1) zapewnienie osobie ze szczególnymi potrzebami wsparcia innej osoby lub

2) zapewnieniu wsparcia technicznego osobie ze szczególnymi potrzebami, w tym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, lub

3) wprowadzeniu takiej organizacji PSSE w Słupcy, która umożliwi realizację potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w niezbędnym zakresie dla tych osób.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach

Zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektów użyteczności publicznej, w szczególności budynków i ich otoczenia przeznaczonych na potrzeby administracji publicznej, a tym samym także do budynku PSSE w Słupcy.
Warunkiem wejścia na teren budynku PSSE z psem asystującym, psem przewodnikiem jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.

Dostępność architektoniczna

Opis dostępności wejścia do budynku:

1) budynek, w którym siedzibę ma PSSE w Słupcy jest obiektem zabytkowym i posiada bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się po nim osobom niepełnosprawnym,

2) do budynku prowadzą dwa wejścia, oznaczone literą A i B,

3) drzwi wejściowe do budynku A jednoskrzydłowe o szerokości w świetle ościeżnicy 0,9 m,

4) drzwi wejściowe do budynku B jednoskrzydłowe z szerokością skrzydła głównego  1 m,

5) wejście do budynku A prowadzi poprzez 2 stopnie schodów betonowych pokrytych płytką kamienną, wejście do budynku B prowadzi poprzez próg betonowy pokryty płytką ceramiczną, co uniemożliwia osobie niepełnosprawnej swobodne wejście do budynku,

6) dzwonek ogólnodostępny usytuowany na ścianie budynku, za pomocą którego można wezwać pracownika Stacji, który udzieli wszelkiej pomocy osobie niepełnosprawnej w załatwieniu spraw i opiekę bytową na terenie PSSE.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind:

1) do obsługi osób niepełnosprawnych planowane jest zaadaptowanie pomieszczenia na parterze;

2) dostęp na parter budynku uniemożliwia osobom niepełnosprawnym na przykład brak podjazdu, brak możliwości dostosowania budynku (np. zapewnienia windy) dla osób niepełnosprawnych celem zapewnienia dostępu na wyższą kondygnację;

3) w budynku  zapewniono częściowo dostosowane pomieszczenie higieniczno-sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych;

4) w budynku brak oznaczeń w alfabecie brajla dla osób niewidomych, oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących;

5) na budynku Stacji brak tablicy informującej osoby ze szczególnymi potrzebami o wejściu do budynku w alfabecie brajla.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe.

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
12.02.2021 10:57 Janusz Tomczak
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Janusz Tomczak
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Deklaracja dostępności 12.0 25.03.2024 08:56 Małgorzata Pluta
Deklaracja dostępności 11.0 30.03.2023 08:27 Janusz Tomczak
Deklaracja dostępności 10.0 15.09.2022 09:54 Małgorzata Pluta
Deklaracja dostępności 9.0 31.08.2022 14:09 Małgorzata Pluta
Deklaracja dostępności 8.0 31.08.2022 13:39 Małgorzata Pluta
Deklaracja dostępności 7.0 14.07.2022 11:10 Małgorzata Pluta
Deklaracja dostępności 6.0 14.07.2022 11:02 Małgorzata Pluta
Deklaracja dostępności 5.0 31.03.2022 10:00 Janusz Tomczak
Deklaracja dostępności 4.0 15.02.2021 08:41 Janusz Tomczak
Deklaracja dostępności 3.0 15.02.2021 08:30 Janusz Tomczak
Deklaracja dostępności 2.0 12.02.2021 11:06 Janusz Tomczak
Deklaracja dostępności 1.0 12.02.2021 10:57 Janusz Tomczak

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}