W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień otwarty „Bezpieczeństwo zdrowotne – wspólna odpowiedzialność”

na kolorowej infografice z prawej strony uśmiechnięta kobieta w rozpuszczonych blond włosach trzymająca w rękach komórkę, z lewej strony informacje dotyczące badania cytologicznego miejsce, data, numery telefonów, godziny oraz hasło "Bezpieczeństwo zdrowotne-wspólna odpowiedzialność"

Z przyjemnością zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu – Dniu Otwartym pod hasłem „Bezpieczeństwo zdrowotne – wspólna odpowiedzialność”, który odbędzie się w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy w dniu 8 kwietnia 2025 roku, w godzinach 9:00–14:00.

Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia.

Celem Dnia Otwartego jest zapoznanie mieszkańców Słupcy oraz powiatu słupeckiego z zadaniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz podkreślenie znaczenia działań podejmowanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego i zdrowotnego. Dzień otwarty stanowi doskonałą okazję do uzyskania informacji na temat dbania o zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich.

 

Zakres działań zaplanowanych w ramach dnia otwartego:

  1. Czym zajmują się pracownicy w sanepidzie – poznaj pracę „przy biurku”.
  2. Doradztwo (stoiska informacyjno-edukacyjne na placu parkingowym) w zakresie: 
  • chorób zawodowych oraz oceny ryzyka zawodowego;
  • szczepień i chorób zakaźnych oraz pobierania materiału biologicznego do badań;  
  • wymagań sanitarno-higienicznych w obiektach produkujących i sprzedających żywność, prawidłowych nawyków żywieniowych, oceny grzybów i wydawanych atestów;
  • jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, bezpieczeństwa udzielania świadczeń fryzjerskich, kosmetycznych, solaryjnych i tatuażu, wymagań dotyczących ekshumacji;
  • wymagań sanitarno-higienicznych w żłobkach i klubach dziecięcych.
  1. Instruktaże:
  • czytania etykiet produktów spożywczych, produktów kosmetycznych, detergentów, produktów biobójczych i innych chemikaliów;
  • prawidłowego układania jadłospisów i bezpiecznego przygotowywania żywności;
  • prawidłowego usuwania kleszcza;
  • prawidłowego pakowania tornistra;
  • prawidłowej pozycji siedzącej w ławce szkolnej (ergonomia stanowiska pracy ucznia);
  • prawidłowego mycia zębów na modelu szczęki;
  • samobadania piersi na fantomie.
  1. Pomiar hałasu.
  2. Prezentacja sprzętu wykorzystywanego do poboru próbek wody.
  3. Symulacja zaburzeń zmysłów po spożyciu alkoholu i narkotyków przy pomocy alko i narkogogli.
  4. Badanie zawartości tlenku węgla przy użyciu smokerlyzera.
  5. Edukacyjne kino dla najmłodszych (grupy zorganizowane).
  6. Edukacyjne kino dla młodzieży (grupy zorganizowane).
  7.  Gry, zabawy sportowe, quizy, kolorowanki.

 

Goście zaproszeni do udziału w wydarzeniu:

  1. Komenda Powiatowa Policji w Słupcy – pokaz w zakresie samoobrony.
  2. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy – edukacja w zakresie symulacji pożarowej.
  3. Stowarzyszenie Ratujmy Życie – kurs pierwszej pomocy.

 

Działania towarzyszące:

  • 4 kwietnia 2025 r. -  Cytobus – bezpłatna cytologia dla pań z roczników 1961 – 2000.

 

Organizatorzy wydarzenia - Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Słupcy będzie zaszczycona Państwa obecnością i liczymy na wspólne świętowanie tego szczególnego dnia.

Materiały

Plakat cytologia
plakat​_cytologia.jpg 1.67MB
{"register":{"columns":[]}}