W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

ALERT RCB – infolinia dla mieszkańców powiatów objętych stanem wyjątkowym

13.09.2021

Do mieszkańców wschodnich powiatów województwa podlaskiego i lubelskiego, objętych stanem wyjątkowym wysłano Alert RCB o treści: Uwaga! Jeżeli potrzebujesz pomocy na terenach objętych stanem wyjątkowym, zadzwoń na bezpłatną infolinię Wojsk Obrony Terytorialnej pod numer tel. 800 100 115.

Logotyp alertu RCB. Napis Alert RCB i znak ostrzegawczy na czerwonym tle.

Wojska Obrony Terytorialnej  uruchomiły  całodobową infolinię. Numer 800-100-115, czynny będzie cały tydzień, całą dobę. To bezpłatna telefoniczna linia dla osób z rejonów przygranicznych, które czują się niepewnie w sytuacji wprowadzonego na ich terenie stanu wyjątkowego.

Osoby dzwoniące na infolinię będą mogły za jej pośrednictwem poprosić  o pomoc psychologiczną, a także zgłosić potrzeby lokalnej społeczności. Ważnym aspektem działania linii, jest także możliwość niwelowania niepokoju, w związku z aktywnoscia wojskową na ich terenie.

Alert RCB 13 września.