W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Alert RCB (11.11) – zła jakość powietrza

11.11.2021

Uwaga! Dnia 11.11 prognozowana jest zła jakość powietrza w zakresie pyłu zawieszonego. Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz. SMS z ostrzeżeniem został dzisiaj wysłany do mieszkańców Grudziądza.

Zdjęcie przedstawia dymiące kominy i nieprzejrzyste powietrze z powowdu smogu

W związku z prognozami Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ)  o zagrożeniu przekroczenia średniodobowego stężenia pyłu zawieszonego PM10 powyżej 150 µg/m3, Alert RCB o treści:

Uwaga! Dnia 11.11 prognozowana jest zła jakość powietrza w zakresie pyłu zawieszonego. Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz. 

został wysłany do mieszkańców Grudziądza.  

ALERT RCB - SMOG 11 listopada, Grudziądz

Gdy powietrze jest zanieczyszczone:

  • zrezygnuj ze spacerów na świeżym powietrzu,
  • zrezygnuj z uprawiania sportu na zewnątrz,
  • ogranicz wietrzenie pomieszczeń.

 

***

Pył zawieszony jest mieszaniną cząstek stałych i kropelek cieczy, które utrzymują się w powietrzu. Cząsteczki te mogą zawierać np.: związki siarki, azotu, związki organiczne (w tym wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne), metale ciężkie, dioksyny oraz alergeny (takie jak pyłki roślin i zarodniki grzybów). Pył PM10 zawiera cząstki o średnicy nie przekraczającej 10 mikrometrów.

{"register":{"columns":[]}}