W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Narodowe Święto Niepodległości

11.11.2021

Dzisiaj obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. 103 lata temu ponownie staliśmy się niezależnym, niepodległym i wolnym państwem. Polacy odzyskali wolną Ojczyznę. Jednak, aby tak się stało – przelano wiele krwi, a droga do niepodległości była okupiona cierpieniem, ale przede wszystkim determinacją, poświęceniem i bohaterstwem Polaków.

11 listopada

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości składam państwu – moim rodakom najserdeczniejsze życzenia. Życzę szczęśliwego, spokojnego i bezpiecznego życia w naszej Ojczyźnie. W tym miejscu specjalne życzenia kieruję do wszystkich tych, którzy na wschodniej granicy kraju strzegą jej bezpieczeństwa – funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy i policji. Dziękuję za waszą służbę.

Życzenia kieruję do Państwa ze szczególnego miejsca – z budynku przy Alejach Ujazdowskich nr 5, w którym przed II wojną światową, w latach 1927-1939, mieścił się Generalny Inspektorat Sił Zbrojnych. Kierował nim Marszałek Józef Piłsudski – osoba, dzięki której możemy cieszyć się niepodległością. Do maja 1935 roku było to również mieszkanie Marszałka. Józef Piłsudski zajmował dwa duże pokoje na pierwszym piętrze, w jednym z nich właśnie jestem. Dzisiaj w budynku znajduje się siedziba Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Jestem dumny, że wraz ze swoim zespołem, mogę pracować na rzecz niepodległej Ojczyzny w miejscu, o tak patriotycznych tradycjach.

 

dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

płk Konrad Korpowski

{"register":{"columns":[]}}