W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Akademia Sztuki Wojennej zorganizują szkolenia z zakresu zarządzania bezpieczeństwem narodowym.

06.10.2021

Realizacja cyklu szkoleń z zakresu zarządzania bezpieczeństwem narodowym Rzeczpospolitej Polskiej jest przedmiotem podpisanego porozumienia między Rządowym centrum Bezpieczeństwa a Akademią Sztuki Wojennej. W ocenie dyrektora RCB płk. Konrada Korpowskiego jest to kolejny krok w budowaniu odporności państwa.

Porozumienie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i Akademii Sztuki Wojennej w sprawie organizacji szkolenia z zakresu zarządzania bezpieczeństwem narodowym. Zdjęcie przedstawia sygnatariuszy porozumienia. W tle "Akademia Sztuki Wojennej".

Nie tylko układ militarny, ale i pozamilitarny ma istotne znaczenie dla budowania potencjałów obronnego i ochronnego Państwa. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Akademia Sztuki Wojennej porozumieniem o współpracy zaakcentowały dualizm szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Porozumienie podpisane 5 października  2021 r. w murach Akademii Sztuki Wojennej przez Rektora-Komendanta gen. bryg. dr. Roberta Kosowskiego  oraz Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa płk. Konrada Korpowskiego otwiera nowy rozdział współpracy, której dotychczasowym efektem były wspólnie prowadzone kursy z zakresu zarządzania kryzysowego.

Przedmiotem porozumienia jest współpraca w zakresie realizacji cyklu szkoleń z zakresu zarządzania bezpieczeństwem narodowym Rzeczypospolitej Polskiej, w tym jej systemu obronnego oraz systemu zarządzania kryzysowego, pt: Kurs RCB- „Zarządzanie Bezpieczeństwem Narodowym”.

Zawarte porozumienie to kolejny etap wspólnych inicjatyw RCB oraz Akademia Sztuki Wojennej, mających na celu podniesienie wiedzy i zakresu kompetencji zainteresowanych osób z zakresu bezpieczeństwa narodowego.

Wideo

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}