XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
02.06.2026
„XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom” to coroczne wydarzenie promujące codzienne czytanie dzieciom, które jest niezwykle ważnym sposobem wsparcia ich rozwoju.
Z tej okazji dzieci z Oddziału Dziennego oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie przeniosły się do świata utworów Juliana Tuwima.
Mieliśmy wspólnie okazję na chwilę usiąść i poczytać bajki, a także zapoznać się z twórczością autora poprzez zabawę. Dzieci stworzyły własną lokomotywę i wyruszyły w podróż po naszym urokliwym parku. Mieli również okazję wziąć udział w zabawach ruchowych, wyciągając ogromną rzepę dzięki czemu odgrywali sceny z utworów „Rzepka” oraz „Lokomotywa” Juliana Tuwima.
Takie aktywności pokazują nam jak wiele radości mogą przynieść dzieciom książki i bajki podczas wspólnego czytania i wspólnych zabaw.