W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ambasada RP w Pretorii składa życzenia z okazji Dnia Dziedzictwa

23.09.2021

Dzień Dziedzictwa obchodzony uroczyście w całym kraju w dniu 24 września jest jednym z najbardziej lubianych i popularnych świąt w RPA. W całym kraju organizowane są różne imprezy, które są ważnym elementem edukacji i promocji ochrony dziedzictwa narodowego.

Ambasada RP w Pretorii składa życzenia z okazji Dnia Dziedzictwa

Dzień Dziedzictwa to szczególne święto, które silnie wpisuje się w świadomość obywateli. Mieszkańcy RPA celebrując ten dzień, podkreślają znaczenie dziedzictwa wielu kultur, bogactwa wierzeń i tradycji, a także wyjątkowej różnorodności, które stanowią unikalny wkład w budowaniu demokratycznego kraju.   

W tym roku duży nacisk kładzie się na „niematerialne dziedzictwo kulturowe” Republiki Południowej Afryki, do którego należą przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie treści kultury takich jak: obyczaje, poglądy, wierzenia, sposoby myślenia i zachowania, normy społeczne, uznane przez naród za społecznie ważne dla jej współczesności i przyszłości.

Ambasador Andrzej Kanthak i pracownicy Ambasady RP w Pretorii składają najserdeczniejsze życzenia obywatelom RPA z okazji Dnia Dziedzictwa.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}