W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polonijne Spotkania Sportowe 2021

13.06.2021

W dniu 13 czerwca 2021 r. odbyły się w Pretorii już po raz kolejny Polonijne Spotkanie Sportowe, które cieszą się niezmiennie wielką popularnością wśród przedstawicieli polskiej społeczności zamieszkałej na terenie prowincji Gauteng.

Polonijne Spotkania Sportowe 2021

Podczas imprezy, która została zorganizowana przy współpracy stowarzyszeń polonijnych, Szkoły Polskiej, a także Ambasady RP odbyły się liczne zawody sportowe, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.  Licznie zgromadzeni zawodnicy mogli się zmierzyć w rozgrywkach tenisa ziemnego, brydża oraz szachów. W zawodach tenisa ziemnego zwyciężyła w tym roku drużyna z Pretorii.  Dzieci i młodzież uczestniczyły w licznych konkurencjach sprawnościowych.  Zwycięzcom rozdane zostały dyplomy i nagrody. Po zawodach sportowych, zarówno zawodnicy, jak i kibice mogli posilić się tradycyjnymi polskimi pączkami, pierogami i bigosem.

Zdjęcia (17)