W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Program stypendialny PASIFIC

28.12.2020

Polska Akademia Nauk uruchomiła prestiżowy program stypendialny PASIFIC współfinansowany przez Unię Europejską w ramach MSCA COFUND.

Program stypendialny PASIFIC

Jego celem jest umożliwienie 50 naukowcom dowolnej narodowości, posiadającym stopień doktora lub równoważny, odbycie dwuletnich pobytów naukowych w instytutach Polskiej Akademii Nauk oraz w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej. Stypendyści programu PASIFIC zostaną wyłonieni w dwóch konkursach ogłoszonych w 2021 roku.

Kto może aplikować:

- Naukowcy z całego świata, posiadający co najmniej stopień doktora lub równoważne doświadczenie akademickie, którzy spędzili w Polsce maksymalnie 12 miesięcy w ciągu ostatnich trzech lat przed zamknięciem konkursu.

Program PASIFIC to:

-  Szansa na zatrudnienie wybitnych naukowców z całego świata,
- Możliwość wzmocnienia i poszerzenia współpracy międzynarodowej,
- 60,000 EUR budżetu na projekt plus 20% kosztów pośrednich (ok. 33,000 EUR),
- Utworzenie sieci wspierających instytuty PAN w kwestiach administracyjnych związanych z realizowaniem programów w ramach Horizon Europe.

Szczegółowe informacje o programie mogą Państwo znaleźć na stronie: www.pasific.pan.pl oraz w ogłoszeniu na Euraxess: https://euraxess.ec.europa.eu/jobs/578170.

Materiały

Program stypendialny PASIFIC
PASIFIC-ulotka-PL.pdf 2.90MB