Powrót

V edycja Konkursu Recytatorskiego „Słowem - Polska”

25.10.2024

Kancelaria Prezydenta RP ogłosiła V edycję Konkursu Recytatorskiego „Słowem - Polska” skierowanego do uczniów szkół polonijnych i polskich za granicą. O statuetkę Małżonki Prezydenta mogą ubiegać się młodzi rodacy, uczący się języka polskiego poza granicami kraju.

V edycja Konkursu Recytatorskiego „Słowem - Polska”

„Słowem Polska” to konkurs recytatorski, który powstał z inicjatywy Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser – Dudy, a skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół polonijnych na całym świecie. Konkurs ma na celu propagowanie rodzimej literatury oraz wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej wśród Polonii i Polaków za granicą oraz kształtowanie w nich wrażliwości na piękno języka polskiego, a także wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej wśród Polaków poza granicami kraju.

Uczniowie, swój talent recytatorski, mogą prezentować w formie wideo, w ramach trzech grup wiekowych: 7–9 lat, 10–13 lat i 14–19 lat.

Wśród autorów tegorocznej edycji znaleźli się: Maria Konopnicka, Maria Pawlikowska - Jasnorzewska, Julian Tuwim oraz Adam Mickiewicz.

Konkurs trwa od października 2024 r. do czerwca 2025 r. Składa się z czterech etapów eliminacji: szkolny, krajowy i kontynentalny. Konkurs zakończy się finałem, w którym wyłonieni zostaną laureaci w każdej z kategorii wiekowych.

Więcej informacji nt. konkursu, regulamin V edycji oraz kartę zgłoszeń znajdą Państwo na stronie internetowej https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/inicjatywy/konkurs-recytatorski-slowem-polska/v-edycja.

{"register":{"columns":[]}}