W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakończenie roku szkolnego 2020/21 w Pretorii, RPA

06.06.2021

W Szkole Polskiej przy Ambasadzie RP w Pretorii odbyło się w dniu 6 czerwca br. uroczyste zakończenie roku szkolnego, w którym wziął udział pan Michał Gierwatowski, Konsul RP w Pretorii.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w Pretorii, RPA

Kierownik szkoły pani Lidia Moń przywitała zebranych gości i podsumowała miniony rok szkolny, a następnie odczytała list otrzymany od pani Anny Aleksandry Radeckiej, Dyrektora Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą skierowany do nauczycieli, uczniów i rodziców.

Uczniowie klas 1-6 otrzymali promocję do klas wyższych. Pięcioro uczniów ukończyło  w tym roku klasę 8 i opuściło naszą szkołę.

Pani Beata Kozłowska wręczyła świadectwa i nagrody książkowe uczniom klas 1-2, a pani Magdalena Górna wręczyła świadectwa i nagrody uczniom klas 4-8.

Pan Konsul Michał Gierwatowski wręczył nagrody książkowe:
- Ewie i Barbarze Kopieniak za 100% frekwencję w roku szkolnym 2021/21,
- Janowi Knowskiemu, Ewie i Barbarze Kopieniak za osiągnięcie wysokich wyników w czytelnictwie,
- Gabrielli Bennett za wzorowe wypełnianie funkcji przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

Po uroczystości odbyły się gry i zabawy dla uczniów, a Rada Rodziców zorganizowała poczęstunek dla wszystkich zebranych.

Gratulujemy wszystkim uczniom, a naszym absolwentom życzymy dalszych sukcesów.

Szkoła działa w ramach Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą i realizuje uzupełniający program nauczania w zakresie edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego i wiedzy o Polsce. Nauka w naszej szkole jest bezpłatna. Zapewniamy podręczniki i inne pomoce dydaktyczne dla uczniów.

Prowadzimy nadal zapisy na rok szkolny 2021/22.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie szkoły www.pretoria.orpeg.pl

kontakt: e-mail pretoria@orpeg.pl , kierownik szkoły Lidia Moń +27 72 226 3949

 

Zapraszamy!

 

Materiały

List od pani Anny Aleksandry Radeckiej, Dyrektora ORPEG
List​_na​_zakończenie​_roku​_szkolnego​_Pretoria.pdf 0.07MB

Zdjęcia (13)