W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

Krzysztof Strzałka

Krzysztof Strzałka

 Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny w Republice Słowackiej

Krzysztof Strzałka jest zawodowym dyplomatą, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego (Wydział Historyczny i Podyplomowe Studia Zarządzania i Biznesu) oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie (Wydział Nauk Politycznych). W 1999 r. uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych. Adiunkt w Instytucie Europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim (od 2005 r.).

Po odbyciu aplikacji dyplomatyczno-konsularnej od 2000 do 2005 r. pełnił funkcję I sekretarza Ambasady RP w Rzymie. W latach 2006-2008 pracował w Departamencie Planowania i Strategii Polityki Zagranicznej oraz Departamencie Europy MSZ. Od 2008 do 2012 r. był Konsulem Generalnym RP w Mediolanie. Od 2013 r. pracował w Departamencie Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą, a następnie w Departamencie Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej, gdzie m.in. pełnił funkcję zastępcy dyrektora (2016-2018).